Andere therapeuten in de buurt van Leiden
Charlotte van Duijvenboden
Therapeut
Charlotte van Duijvenboden
0638036195
info@hetisgaande.nl
Praktijk
GAANDE
0638036195
info@hetisgaande.nl
http://www.hetisgaande.nl/
Profiel
Vakgebied
Spraak en drama
Specialisatie
Coaching
Loopbaanbegeleiding
Doelgroep
Kinderen
Jongvolwassenen
Volwassenen
Ouderen
GGz / Psychiatrie
Depressie
Angst
Burn-out
ADHD
Autisme, Asperger, PDD-NOS
Rouw
Trauma
Jeugd
ADHD
Rouwverwerking
Pesten
Ouderenzorg / Psychogeriatrie
Behoud van eigen regie
Kwaliteit van leven
Revalidatie
Verwerking
Herstel en balans
Verwerking
Stress
Spanningen
Over de praktijk
Vaktherapie / coaching
Richting Spraak & Drama
Bij deze vorm van therapie of coaching is het doel om op een creatieve manier uiting te geven aan persoonlijke thema’s die spelen en emoties die daarbij horen.
De stem, het lichaam en de fantasie zijn het middel. Je verbindt je hierdoor op een speelse manier weer met jezelf en de omgeving. De therapie geeft ruimte om inzichten op te doen en te oefenen met nieuw gedrag.
Er wordt geoefend met bijv. (toneel)spel, verhalen, emoties, houdingen, gebaren, poëzie, ademhaling, klanken en ritmes.
De verschillende oefeningen lopen soms in elkaar over en kunnen ondersteund worden door therapeutische objecten, zoals (hand)poppen, of simpele begeleidende beeldende- of muzikale oefeningen.
Daarbij is het gesprek een belangrijk onderdeel van de ontmoetingen. De gesprekken gaan over wat de creatieve oefeningen bij je oproepen en over de onderwerpen die op dat moment relevant zijn in jouw leven.
Als het kan gaan we naar buiten. Het in beweging komen en het buiten-zijn werken ondersteunend voor het therapeutisch proces.
Hulpvraag?
Voor de therapie of coaching werken we vanuit jouw persoonlijke hulpvraag. Dit kunnen bijvoorbeeld vragen zijn die te maken hebben met:
- Vitaliteit
- Omgaan met emoties
- Dwangmatig denken en/of handelen
- Versterken van het zelfbeeld
- Het gebruik van de stem / spraak
- Omgaan met stress en spanning
- Grenzen stellen
- Angst en moed
- Rouw om verliezen
- Zin- en betekenisgeving bij belangrijke levensthema’s
-Plezier in het leven terugvinden
Voor wie?
Voor iedereen die affiniteit voelt met creatief werken, die in zijn leven ergens op vast is gelopen en daar hulp bij kan gebruiken.
Visie
Zingeving, expressie en inspiratie
Bij Gaande worden kunstzinnige spraakvorming & dramaspel op verschillende manieren aangeboden. De creatieve zingeving, expressie en inspiratie die hierbij ontstaan geven een zinvol antwoord op persoonlijke vragen, crisissen en problemen van mensen in deze tijd. Het helpt je om je te kunnen uiten, met jezelf te leren zijn en het draagt bij aan je ontwikkeling.
Holistische visie
Ik werk bovendien vanuit een holistische visie, wat inhoudt dat ik kijk naar de mens als geheel met al zijn unieke eigenschappen en kwaliteiten. Ik kan mij hierdoor in wat ik aanbied aan creatieve oefeningen goed afstemmen op de persoon die ik voor me heb.
Kernwaarden
Vanuit de vijf onderstaande waarden-gebieden werk ik met jou in de therapie:
- Creatieve, kunstzinnige expressie
- Benutten van innerlijke wijsheid én wijsheid uit externe bronnen (literatuur, verhalen, etc.)
- Compassie
- Ontmoeting en interactie
- Het gezonde opzoeken en aanspreken
Workshops en Levenskunst
Als onderdeel van Gaande maak ik zelf ook (levens)kunst en bied ik workshops aan op de gebieden waarin ik me gespecialiseerd heb:
- Werken met metaforen, verhalen en poëzie
- Poppenspel
- Poppen maken
De precieze vorm van een workshop kan in overleg bepaald worden.